Як правильно змішувати ПВТ та ПНТ

Умови полімеризації впливають на фізичні та хімічні властивості одержаного матеріалу. Поліетилен високого тиску має низьку густину, він пластичний, але не стійкий до розривів. Поліетилен низького тиску характеризується високою щільністю завдяки великим молекулярним зв’язкам.

granula-vtorichnaya_pnd Саме вони надають йому особливої жорсткості і стійкість до олій та хімічних речовин. Вторинна гранула ПВД та ПНД нічим не відрізняється від первинної, при цьому її використання на виробництві економічно вигідне.

Що ж робити, якщо ні ПЕВД, ні ПЕНД не підходять за характеристиками для виробництва необхідної групи товарів? Змішування – один із найпростіших способів отримати матеріал із потрібними властивостями. Поєднання різних поліолефінів дозволяє отримувати матеріали з:

  • вища стійкість до високих і низьких температур;
  • покращеними механічними та діелектричними властивостями;
  • покращеними експлуатаційними якостями;
  • підвищеною стійкістю до різних хімічних речовин, олій та випромінювань різного походження.

Для отримання поліетилену середнього тиску з’єднуються ПНД та ПВД.

Отриманий матеріал має виражену термопластичність. Температура розм’якшення в межах 80-100°C, а температура плавлення – 130-135°C. Щільність – 0,926-0,940 г/см3, показник плинності розплаву (ПТР) – 0,2-10 г/10хв.

Єдиної пропорції змішування різних видів поліетилену немає, то вона залежить від властивостей, які ми хочемо отримати. За своїми характеристиками ПСД буде ближче до того полімеру, частка якого превалює у складі суміші. Для надання виробу міцності до ПВД додають у невеликих кількостях ПНД (5-15%) , і навпаки, з дотриманням тих самих пропорцій, якщо необхідно підвищити еластичність продукції та стійкість до зовнішнього механічного впливу.

З термодинамічної точки зору ці два типи полімерів несумісні, оскільки мають різну температуру плавлення. Сумісності термопластів сприяє присутність пластифікаторів, підвищення температури та зниження молекулярної маси. При цьому температура склування отриманого полімеру суміші є середньою між температурами застигання вихідної сировини.

Поліетилен середнього тиску успадкував найкращі властивості від ПВД та ПНД, тому дуже затребуваний на виробництві плівкової продукції. Купити гранулу ПВД можна у компанії Укрвторснаб. В наявності гранули різних сортів.