Вторинна переробка. Технології та застосування

Технології вторинної переробки

Способи вторинної переробки полімерних відходів поділяються на механічні та фізико-хімічні методи.

Сутність механічного способу полягає в тому, щоб за допомогою спеціального обладнання подрібнити сировину. На виході виходить крихта, яка надалі застосовують для лиття.

granula-pvd3

Фізико-хімічна переробка виконується одним із чотирьох методів: деструкції, осадження в розчині, плавлення, хімічної модифікації.

Найчастіше вдаються до методу повторного плавлення – екструдування. Даний метод дозволяє успішно гранулювати сировину, зберігаючи всі властивості, властиві первинному полімеру.

Гранулювання буває двох видів: холодне та гаряче. При гарячому гранульуванні стренги після екструдування нарізаються на гранули і охолоджуються у спеціальній ємності.

Для холодного методу гранулювання використовується спеціальна пластина через яку пропускають полімер. Отримані стренги охолоджують і потім нарізають на таблетки чи гранули. Щоб уникнути нагрівання та плавлення гранул використовують холодний азот.

Відмінності вторинної гранули ПВД та ПНД від первинної сировини

Захисні властивості полімерної продукції пов’язані з наявністю в первинній сировині достатньої кількості сегментоядерних нейтрофілів. Саме їхня присутність дозволяє виробляти продукцію, яка максимально зберігає стерильність. При вторинній переробці ПВД та ПНД втрачає дані властивості. Але сучасні технології рециклінгу полімерних відходів дають змогу усунути цей недолік за рахунок спеціальних добавок. Вони сприяють покращенню таких властивостей як: міцність, еластичність, зносостійкість. Отже, виробники можуть бути впевнені в тому, що отримують сировину, яка відповідає всім необхідним фізико-хімічним показникам.

Застосування вторинної сировини

Купити гранулу ПВДУкраїна можна як основну сировину для виробництва полімерної продукції , так і як добавка для виробництва полімерпіщаної продукції або будівельних матеріалів. Вторинний гранулят не застосовується для продукції харчового, медичного призначення та товарів, де є чіткі санітарні вимоги. Це єдине обмеження щодо використання переробленої сировини на виробництві.

Купити якісну вторинну сировину можна за телефоном: 38 067 552 36 36