Розробка способів механічної утилізації використаної тари, упаковок, плівок дозволили використовувати поліетилен вдруге, без втрати його основних властивостей.
Етапи переробки та виробництва вторинної гранули
До потрапляння в цех переробки використаний поліетилен проходить сортування. Цей етап є першою гарантією того, що покупці вторинної сировини отримають якісну продукцію, яка повністю відповідатиме заявленим характеристикам.
Отримана сировина для переробки сортується за типом сировини: відокремлюється ПВД від ПНД. Також на цьому етапі видаляються скотч, папір, метал, які могли бути на утилізованій сировині. Відбувається поділ за кольором. Звертається увагу до ступінь деструкції (розкладання) полімерних відходів. На наступних етапах сировина дробиться і піддається додатковому поділу, якщо переробляються змішані типи полімерів. Для цього використовується метод флотації.
Мийка подрібненої сировини проводиться у кілька етапів. Для очищення застосовуються миючі речовини. Потім полімер зневоднюють та просушують. Норма вмісту вологи у сировині становить 0,2%.
Наступний етап перед безпосереднім гранулюванням – це агломерація. Мита, очищена плівка піддається пластифікації і після охолодження перетворюється кульки, які називають агломератом.
За допомогою екструдера агломерат перетворюється на готові гранули вторинної сировини. Під високим тиском та температурами полімер плавиться, на виході виходять нитки, які нарізаються на гранули заданого розміру та проходять охолодження у спеціальних ємностях.
Фінальний етап виробництва – це фасування готової продукції.
Вимоги до вторинної гранули ПВД та ПНД
Якщо Ви шукаєте сировину в пошуковій системі на запит: “куплю гранулу ПВД” або “куплю гранулу ПНД”, то слід звертати увагу не тільки на її зазначені характеристики у картці товару, але й на вигляд.
Якісний вторинний гранулят повинен:
- мати однорідну фракцію, розмір гранул визначається стандартами виробництва даного типу продукції;
- категорично неприпустимий вміст повітря у вигляді бульбашок та різних вкраплень;
- усі гранули повинні бути одного сорту, кольору та типу поліетилену;
- на гранулі повинні бути відсутні недорізи, у формі не повинні бути запливи.
Вторинний гранулят добре зберігається. Для зручності його фасують у мішки по 30 кг. Якість готової продукції з вторинної гранули не поступається виробам, виготовленим з первинної сировини. Але якщо йдеться про виробництво товарів побутового призначення, то набагато рентабельніше використовувати вторинну сировину.