Відходи та утилізація полімерів пвт

Пляшки, упаковки та пакети, тара з-під різних товарів, використана пакувальна плівка, що віджили свої предмети із пластику, одноразовий посуд – усім цими побутовими відходами споживачів переповнені сміттєві баки та полігони наших міст. Але це лише частина пластику, який підлягає утилізації.
granula_pvd

Ще одним джерелом полімерних відходів є виробництво продукції з термопластів, такої як: вікна, пластикові труби, плівки, одноразовий посуд тощо.

Сучасна утилізація полімерних відходів проводиться двома способами:

1.Спалювання на полігонах та звалищах.

2.Рециклінг (вторинна переробка).

Ці два методи є діаметрально протилежними за своєю суттю. Спалювання сміття – найпростіший, але дещо первісний спосіб позбавлення від пластику, що накопичився. Шкода, що завдається екології та здоров’ю людини, не зрівняється ні з якими перевагами даного методу.

Другий метод утилізації полімерних відходів є більш доцільним та безпечним для навколишнього середовища. Рециклінг передбачає переробку використаних полімерів з метою виробництва вторинної сировини та її повторного використання для виготовлення нових товарів.

Вторинній переробці підлягають полімери, які мають термопластичність – термопласти. До них належать:

  • поліетилен;
  • поліпропілен;
  • полівінілхлорид;
  • полістирол;
  • АБС-пластик.

Рециклінг:

  • не шкодить природі та людині;
  • здешевлює полімерну продукцію за рахунок використання вторинних матеріалів;
  • зберігає природні економічні ресурси, необхідні для виробництва первинної сировини.

Сміття – це ресурс, використовуючи який можна заробляти. З очищених поліетиленових відходів виробляється вторинна гранула ПВД, ПНД і стрейчу. Така гранула є чудовою сировиною для випуску товарів побутового призначення, вона здешевлює виробництво полімерпіщаної продукції.

Виробничі залишки сировини є найбільш якісним джерелом вторинного матеріалу. Вони не вимагають додаткового очищення і майже 90% таких відходів підлягають рециклінгу. Отримана гранула прирівнюється за своїми якостями до первинного матеріалу.

Рециклінг побутових відходів складається з наступних етапів:

1.Відбір та сортування.

2.Миття.

3.Сушка.

4.Екструзія.

5.Гранулювання.

Четвертий і п’ятий етапи не проводяться якщо мова про агломерат або подрібнену сировину.

Про можливості використання вторинної сировини та детальну інформацію на тему поліетилен гранула ціна можна дізнатися у спеціаліста компанії Укрвторснаб. Телефонуйте за телефоном: +38 067 552 36 36.