Стандарти виробництва гранули стрейч

Вторинна гранула стрейч використовується як основна сировина для виготовлення різних видів плівок або як добавки у складі технічних композитів, полімерпіщаної продукції, будівельних матеріалів. Виготовляється із використаної стрейч-плівки, яка підлягає утилізації.

granula-strejchПроцес виробництва гранули стрейч

Згідно зі стандартами виробництва вторинної гранули стрейч, вихідна сировина перш ніж стати готовою продукцією, має пройти такі технологічні процеси:

  • Сортування
  • Подрібнення
  • Флотація
  • Металосепарація
  • Агломерація
  • Сушіння
  • Екструдування та грануляція
  • Фасовка та зберігання

Перш ніж потрапити на виробництво, утилізований стрейч перебирають з метою сортування та очищення. Миття плівки здійснюється за необхідності.

Етапи агломерації стрейчу

Після підготовчих робіт стрейч подрібнюється. Для високого ступеня очищення проводиться промивання плівки у кілька етапів із застосуванням спеціальних поверхнево-активних засобів. Також, сировина підлягає переробці, проходить процес металосепарції, щоб унеможливити попадання в стрейч домішок металу.

На етапі агломерації очищена плівка піддається первинній пластифікації. Отриманий агломерат може використовуватися на виробництві.

На фінальному етапі переробки готова якісна сировина у вигляді агломерату міститься в екструдері, де піддається процесу екструдування. Стренги продавлюються через фільтр із сіткою, отримані гранули охолоджуються та сортуються. Відповідно до стандартів виробництва готові гранули стрейч мають бути розміром 1-2 мм.

Види готової гранули стрейч

Залежно від сировини, яка підлягає вторинній переробці та ступеню очищення вхідного матеріалу, гранули стрейч поділяються на 4 сорти, характеристики яких стандартизовані.

До першого сорту належать прозорі гранули. Ці гранули відносяться до найвищого сорту та використовуються для виготовлення плівок: пакувальних, стрейч-худ, бар’єрних, ламінованих та інших видів.

Другий сорт виготовляється з очищеної стрейч плівки. Гранула каламутна, світло-сірого кольору. Використовується на виробництві багатошарових плівок або як добавки для виробництва товарів різного призначення.

Третій сорт. Гранули мають сірий колір через те, що плівка притягує пилу, який в’їдається в полотно. Рекомендовано використовувати як добавку для виробництва композитів та полімерпіщаної продукції.

Четвертий сорт. До цього сорту відноситься гранулят, який виготовлений із бракованої та забрудненої сировини, яка вже не підлягає очищенню. Гранули цього сорту мають темне забарвлення та використовуються для виробництва заглушок, прокладок, підкладок, невідповідальної продукції тощо.