ПВТ та ПНТ, як розібратися в позначеннях?

ПВТ та ПНТ – дві базові форми модифікації полімерів. ПВТ – поліетилен високого тиску та ПНТ – поліетилен низького тиску відносяться до групи термопластів і використовуються для виготовлення пакетів, плівкової продукції, тари та упаковки. Обидва матеріали підлягають вторинній переробці.

granula_pvd_pnd

Залежно від типу продукції, що виробляється, компанія може купувати первинну або вторинну сировину. Згідно з міжнародними вимогами, інформацію про використаний сировинний матеріал, виробник зобов’язаний наносити на тару у вигляді маркування. Нанесені позначення інформує, в першу чергу споживача про те, з якого матеріалу вона зроблена і чи підлягає вторинній переробці.

Міжнародне маркування для ідентифікації сировини та її складу передбачає використання загальноприйнятих абревіатур та цифрових позначень. Давайте з ними розберемося.

Поліетилен високого тиску

Найчастіше позначення поліетилену високого тиску – це абревіатура: ПВД. Однак, можна зустріти і такий варіант написання як ПЕВД, ПЕНП (поліетилен низької щільності).

За міжнародними стандартами його прийнято позначати як LDPE (low-density polyethylene) або PELD – англійський еквівалент поліетилену високого тиску.

Для вказівки інформації про тип сировини та склад матеріалу використовується петля Мебіуса. Це трикутник зі стрілками, у якому вписано цифрове позначення матеріалу, і навіть загальноприйнята абревіатура. Ці позначення полегшують процес подальшого сортування та утилізації використаної продукції.

Поліетилен високого тиску купити для виробництва можна у виробника гранульованої сировини. Окрім гранул можна придбати агломерат, брухт, технологічні відходи. У продажу є вторинна гранула 1-го, 2-го та 3-го сортів; гранула кольорова, аналоги ПВД 102, 158, 153.

Поліетилен низького тискуgranula_pvd_pnd

Аналогічно до поліетилену високого тиску, поліетилен низької щільності позначається як: ПНД, ПЕНД або ПЕВП (поліетилен високої густини), що у свою чергу відповідає позначенню англійською мовою – HDPE (High-density polyethylene) або PEHD.

Поліетилен низького тиску купити можна за телефоном: +38 067 552 36 36. У товарній лінійці Ви знайдете гранули для лиття, видування та екструзії, а також дроблянку для лиття. Телефонуйте та отримайте безкоштовну експертну консультацію у нашого менеджера.