Гранула ПВT чи ПНT, що вибрати для виробництва?

pnd-ekstruzitsionnyj-5 -minПВT та ПНT – є світовими лідерами у виробництві поліетиленової продукції. Спосіб виробництва поліетилену визначає його структуру та властивості. За допомогою високого тиску одержують поліетилен низької щільності (ПВT), і навпаки, за допомогою низького тиску виробляють поліетилен високої щільності (ПНT).

Відмінності ПВT та ПНT

Вибір правильного типу сировини визначає якості кінцевого продукту.

Тому давайте розберемося з властивостями та основними сферами застосування цих двох типів полімерів.

Основна сфера застосування гранул поліетилену високого тиску – це виробництво плівкової та пакувальної продукції. ПВД – еластичний, однорідний, глянсовий матеріал з високими діелектричними властивостями, тому його також застосовують для ізоляції кабелів. Через низьку щільність його теплостійкість вбирається у 60°С, тоді як в окремих марок ПНД цей показник досягає 110°С. Купити гранулу ПВД можна як прозору (незабарвлену) так і кольорову.

ПВД піддається таким технологічним процесам як: екструзія, лиття, видування, напилення, формування та заливання. Чим вище щільність поліетилену – тим більшою жорсткістю володіє готова продукція, тому при виготовленні низки товарів, до рецептури додається поліетилен низького тиску (в межах від 10 до 15%).

Поліетилен низького тиску має велику щільність за рахунок чого вироби з ПНД відрізняються високою міцністю. Він стійкий до олій та жирів, чого не скажеш про ПВД. Його проникність у 5-6 разів нижча за ПВД, що робить неприступним для вологи.

ПНД стійкий до розтягування та стиснення, проте експлуатація при низьких температурах підвищує ймовірність розтріскування та знижує стійкість до ударів.

Вторинну гранулу ПНД застосовують виготовлення ємностей: каністр, баків, цистерн, бочок – шляхом видування. Плівки, пакування, трубну продукцію, ізоляцію для кабелів, сітки, мембрани – методом екструзії. Лиття під тиском підходить для виробництва ящиків, меблевої фурнітури, товари народного застосування, автокомплектуючих. Методом ротоформування виробляються біотуалети, дитячі майданчики, естакади, сміттєві ємності.

Що вибрати для виробництва: ПВД чи ПНД?

Використання первинної сировини є виправданим для виробництва товарів харчового та медичного призначення. Тому багато виробників зробили свій вибір на користь вторинної гранули, яка є економічно вигідною сировиною.

Який тип поліетилену вибрати залежить від типу продукції, що виробляється. При покупці грануляту ПВД для свого виробництва зверніть увагу на його сорт. У компанії Укрвторснаб поліетилен низького тиску можна замовити відповідно до свого типу виробництва: для лиття, екструзії на видування. Якщо Ви маєте сумніви щодо виду сировини – Ви завжди можете проконсультуватися з технологом нашої компанії.